Angielski przez Internet

Czy warto uczyć się angielskiego?

Znajomość obcych języków często w życiu się przydaje, zwłaszcza jeśli chodzi o język angielski. Dzięki znajomości choćby na poziomie podstawowym można liczyć na nieco lepsze warunki pracy. Ale także możliwość wyjazdu i zatrudnienia za granicą. Dzieje się tak, za sprawą tego, że właśnie ten język został uznany za najbardziej przystępny i międzynarodowy. Warto jest się więc uczyć go i to tak, aby mieć umiejętność dogadania się. A współczesna technologia pozwala także na to, aby możliwe było skorzystanie z takiej opcji, jak angielski przez Internet. Działa to tak, że zajęcia mogą się odbywać online dzięki na przykład Skype, albo pokojom konferencyjnym, takim jak Zoom. Są też inne opcje rozmów jeden na jeden, a nawet całe pakiety szkoleniowe dostępne w panelu kursanta. Można tam uczyć się samodzielnie oglądając filmiki, a potem przerabiając ćwiczenia oraz test sprawdzające. Okazuje się, że taka metoda nauki bywa dość skuteczne, a brak obecności nauczyciela oraz groźby niezaliczenia przedmiotu działa zachęcająco. A sam użytkownik może powtarzać zagadnienia dowolnie długo, tak aby wreszcie osiągać zadowalające wyniki. Każdy z nas chce przecież zdać testy jak najlepiej, a ponad to zaliczyć je na jak najwyższym poziomie, aby móc przejść na kolejny już poziom zaawansowania.

Internetowy kurs angielskiego

Poziom podstawowy i co dalej?

Jeśli nauka języka angielskiego była dostępna w szkole podstawowej, albo gimnazjum, być może osoba ma już jako taki poziom znajomości, chociażby podstawowej języka. Ale to na ile potrafi się dogadać z obcokrajowcami, to już inna sprawa. Bo sama wiedzę to jedno, a umiejętność jej zastosowania, to coś zupełnie innego. Wielu z nas ma obawy, że jeszcze nie za dużo umie, zbyt mało jest się w stanie porozumieć w języku obcym, ale także zwyczajnie się wstydzi odnośnie tego, że źle coś powie, albo źle wypadnie.

Szlifowanie znajomości języka obcego

Sama znajomość języka angielskiego, to jeszcze nic. Są takie kwestie, jak akcentowanie wyrazów czy na przykład używanie mowy potocznej. I tego nie da się nauczyć samodzielnie, jedynie przebywając w grupie rodowitych anglików, albo amerykanów. Trzeba więc wyjechać, a także mieć możliwość stałego, albo dość częstego rozmawiania w języku angielskim. Im mniej osób w grupie umie po polsku, tym lepiej. A jeśli są to jeszcze rówieśnicy, albo osoby w podobnym do nas wieku, to już super.

Co zrobić, kiedy nie można wyjechać?

Na to też są sposoby, jednym z nich jest szukanie grup, w których rozmawia się w języku angielskim. Dzięki uczestniczeniu w takiej grupie, można namówić osoby do tego, że skontaktują się z nami telefonicznie, albo przez Skype, czy Messenger, a potem będą z nami rozmawiać. Można w ten sposób sporo się nauczyć, zwłaszcza jeśli rozmawia się z wieloma, obcymi sobie osobami. A te dbając o nasz kontakt z obcym językiem i chcąc spędzać z nami czas online, dzwonią do nas o określonej porze i rozmawiają po angielsku. Czasem to mogą być też osoby z innych krajów, które znają już język dość dobrze.

Z lektorem, czy bez?

Z jednej strony samodzielna nauka pozwala na uczenie się bez stresu i napięcia. Z drugiej strony tylko lektor jest w stanie weryfikować nasze postępy na bieżąco, ale także sprawia, że częściej mamy styczność z nauką języka angielskiego. Dzieje się tak za sprawą tego, że większość osób nie jest w stanie się samodzielnie zmobilizować na tyle, aby samodzielnie zagonić się do nauki, odrabiania lekcji i wypełniania testów. W wielu przypadkach w niektórych lekcjach, konieczna jest nauka słówek i to na pamięć. A to bywa nudne, a także trudne jeśli chodzi o zapamiętanie ich w kilku wersjach związanych z używaniem czasów w języku angielskim.

Fiszki, co to jest?

Fiszki, to nic innego jak kartoniki ze słowami do zapamiętania. Są też takie, które mogą mieć grafikę ułatwiającą zapamiętanie dzięki skojarzeniom przedmiotu z treścią w języku angielskim. Inne mają też jedno słowo zapisane w wielu czasach, tak aby ułatwić ich zapamiętywanie. Fiszki mogą też być online, to znaczy udostępniane przez Internet, jako materiały dodatkowe.