Ucz się na co dzień – również angielskiego przez Skype.

Angielski przez Skype dla każdego

Zaletą nauczania angielskiego w domu jest to, że możesz wykorzystywać codzienne sytuacje i prawdziwe przedmioty z domu, aby ćwiczyć język w sposób naturalny i zachowując kontekst. Wykorzystywanie przedmiotów umożliwia też angielski przez Skype. Na przykład:

  • Porozmawiaj o ubraniu, kiedy dziecko się ubiera lub kiedy sortujesz pranie („Załóżmy niebieskie skarpetki”, „To koszulka Taty” itp.).
  • Ćwicz słownictwo dotyczące zabawek i mebli, pomagając dziecku w uporządkowaniu jego sypialni („Połóżmy twojego misia na łóżku!”, „Gdzie jest niebieski samochód?”).
  • Nauczaj słówek podczas gotowania lub chodzenia na zakupy. Gdy idziesz do supermarketu, podaj dziecku listę rzeczy do odnalezienia (wykorzystaj zdjęcia lub słowa w zależności od ich wieku). Ćwicz słownictwo, gdy odkładasz zakupy do domu.

Angielski przez Skype także daje ciekawe możliwości – nauczyciel może przed lekcją zgromadzić rozmaite przedmioty, które będzie pokazywać dziecku. Jeśli jest twórczy, może poruszać się z kamerą po domu i na przykład opowiadać uczniowi o tym, co znajduje się w pomieszczeniu. Rozmowa będzie przebiegać wówczas w sposób niemalże naturalny. To, do czego nauczyciel wykorzysta Skype zależne jest tylko od jego inwencji.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s