Metody uczenia języka angielskiego

Istnieją różne metody nauczania: nauczanie przez rozmowę, korzystanie z  zewnętrznych materiałów, takich, jak podręcznik i rozmaite technologie, a także pozwalanie, aby treść lekcji była przygotowana przez uczniów, a nie wstępnie zaplanowana przez nauczyciela. Ciekawym pytaniem jest, w jakim stopniu metody te może wykorzystać nauka angielskiego przez Skype.

Nauka angielskiego różnymi metodami

Warto poznać rozmaite metody prowadzenia lekcji po to, by czerpać z nich inspirację. Wspomniane typy pracy z uczniami są bardzo popularne. Głównym powodem, dla którego tak jest, jest to, że główny nacisk położony jest w stu procentach na rzeczywiste potrzeby uczniów w zakresie języka.

Kolejną zaletą metody jest to, że uczniowie muszą się bardziej otworzyć. To z kolei obniża bariery istniejące między nauczycielem a uczniami. Może tak być również w przypadku nauki angielskiego przez Skype. Nie ma ukrywania się za tekstami i treściami medialnymi. Siedzisz ze swoimi uczniami, nie bojąc się ciszy w klasie i pozwalając uczniom zebrać myśli. Sytuacja nie jest już „nimi” i „nami”, ale wszyscy pracują razem jako grupa z nauczycielem. Pozwalając uczniom na otwartość i stając się kimś mu bliższym, a nie tylko autorytetem, masz możliwość jego bliższego poznania.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s