Wyzwania związane z nauką angielskiego przez Skype

W bliskiej relacji z faktem, że w ciągu ostatnich kilku dekad globalizacja znacznie się zwiększyła, coraz więcej dorosłych różnych narodowości szuka pomocy angielskich lektorów, często ich wyborem staje się nauka angielskiego przez Skype.

W jaki sposób uczyć angielskiego przez Skype?Uczą się angielskiego, ponieważ chcą znaleźć zatrudnienie za granicą, skuteczniej komunikować się w pracy, odbywać podróże zagraniczne lub po prostu cieszyć się różnymi rodzajami kontaktów interpersonalnych. W każdym z tych przypadków uczący się języka angielskiego są bardzo zmotywowani do studiowania tego konkretnego tematu. Ci, którzy uczą dorosłych, muszą być świadomi różnic między wzorcami uczenia się – uczenia się charakterystycznymi dla dorosłych, z jednej strony, a tymi, które na ogół funkcjonują z dziećmi, z drugiej.

Modele te należy brać pod uwagę także, gdy naszym zadaniem jako nauczyciela jest nauka angielskiego przez Skype. Ludzie szukający rozmaitych sposobów douczania się coraz chętniej korzystają z oferty online. Zadaniem nauczyciela – lektora jest znaleźć takie sposoby nauczania, by brak kontaktu osobistego nie był barierą lecz inspirował ucznia do większego wysiłku. Im bardziej twórczy jest nauczyciel, tym więcej nauczyć może się uczeń.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s