Dlaczego osobom dorosłym trudno jest mówić płynnie po angielsku?

To jest pytanie za milion dolarów. Kiedy znajdziemy prawdziwą odpowiedź na to pytanie, będziemy w stanie odpowiedzieć poprawnie na wiele powiązanych pytań. Na przykład, dlaczego wszystkie dzieci są w 100% zdolne do nauki dowolnego języka obcego, podczas gdy dorośli mają około 95% wskaźnik porażki w nauce języka obcego? Albo dlaczego dorośli nie mogą uczyć się języków tak, jak dzieci? Niezależnie od tego, czy dorośli korzystają z nauki online czy uczą się na kursach stacjonarnych, ich tempo nauki jest wolniejsze.

Nauka języka angielskiego przez Skype

Angielski przez Skype znany jest już niemalże każdemu nastoletniemu lub dorosłemu uczniowi – słyszał o takim sposobie nauki lub z niego korzystał. Niezależnie jednak od sposobu nauki angielskiego (przez Skype, w domu) – dzieci mają lepsze możliwości przyswajania wiedzy. Kiedy jesteś dzieckiem i uczysz się pierwszych słów, uczysz się zarówno koncepcji czegoś (powiedzmy, idei śniadania), jak i etykiety na to (słowo „śniadanie”) w tym samym czasie. Koncepcja i etykieta słów są przechowywane osobno w mózgu i połączone neuronalnym linkiem.

Dlaczego więc „desayuno” jest tak trudne do zapamiętania podczas nauki hiszpańskiego? Kiedy uczysz się języka obcego, dodajesz drugą etykietę do tej samej koncepcji. Ponieważ twój mózg ma już etykietę na „poranny posiłek”, nie uważa, że ​​potrzebuje innego. W rzeczywistości jesteśmy tak skonstruowani, aby móc zrównać jedno słowo z jednym pojęciem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s