Wady i zalety nauki języka angielskiego online część I

Nie da się ukryć, że e-learning jest w Polsce coraz popularniejszy. Specjaliści w zakresie szeroko pojętej nauki języków obcych szacują, że już za kilka lat zdominuje on inne metody uczenia się, w tym tradycyjne kursy. Na internetowe korepetycje decydują się osoby w różnym wieku, nie tylko młodzież. Chcąc oszczędzić czas na dojazdy i zwiększyć komfort pochłaniania wiedzy wybierają zajęcia za pośrednictwem komunikatora Skype oraz platformy online. Czy e-learning jest przyszłością edukacji? Czy możliwym jest nauczenie się języka obcego, w szczególności angielskiego, bez wychodzenia z domu? Jakie wady i zalety kryje w sobie ta forma uczenia się?

Nauka angielskiego przez Internet

Nauka języka angielskiego ma zarówno zalety jak i wady – tych pierwszych jest zdecydowanie więcej. To, co nasuwa się już na samym początku to przede wszystkim swoboda czasowa. E-learning w żaden sposób nie ogranicza kursanta – nie wymusza na nim wychodzenia z domu czy pokrywania opłat związanych z dojazdami. To on sam decyduje kiedy i o której godzinie zasiądzie przed komputerem, aby zgłębić tajniki preferowanego języka. Oczywiście, przy nauce języków obcych, w szczególności angielskiego, niezwykle ważna jest samodyscyplina. Fakt, że możemy uczyć się samodzielnie w domu, na kanapie i przy szklance dużej latte nie upoważnia nas do ignorowania zajęć. Jeżeli chcemy nauczyć się języka, musimy podejść do tego z głową i rzetelnie – przekładanie internetowej lekcji z powodu wizyty znajomych czy chęci obejrzenia kolejnego odcinka ulubionego serialu nie wchodzi w grę.

Na e-learning decydują się osoby, które z różnych względów nie chcą bądź nie mogą opuścić domu. Wbrew powszechnej opinii, rozwiązanie to nie jest dedykowane niepełnosprawnym – wręcz przeciwnie. Kiedy angielski przez Internet jest opłacalny? Gdy Twoja szkoła językowa jest za daleko, a dojazdy doń pochłaniają nie tylko dużo czasu, ale również pieniędzy. Kiedy prowadzisz biznes, a każda sekunda jest dla Ciebie na wagę złota. Kiedy chcesz szybko nauczyć się języka, a nie możesz zrezygnować z domowych obowiązków np. opieki nad dziećmi czy chorym członkiem rodziny. Kiedy cenisz sobie swój czas i wolisz przeznaczyć go na efektywną naukę w komfortowym dla siebie miejscu.

E-learning cechuje się pewną uniwersalnością. Nauka przez Internet umożliwia dobranie poziomu pod własne indywidualne preferencje, nie zaś do całej grupy. Co więcej, pozwala w nieskończoną ilość razy powtarzać poznane zagadnienia i materiały. Brak jakichkolwiek ograniczeń w czasie nauki sprawia, że nauka języka jest szybsza, przyjemniejsza i wygodniejsza. Najważniejsze jednak, decydując się na e-learning pracujemy we własnym tempie. W przypadku nauki angielskiego w szkole czy nawet specjalnych szkołach językowych, musimy mieć na uwadze innych kursantów. Wprawdzie możemy wykupić sobie indywidualne lekcje, aczkolwiek te nie należą do najtańszych. Podsumowując, e-learning to klucz do szybkiej, komfortowej i taniej nauki języka angielskiego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s