Wady i zalety nauki języka angielskiego online część II

Tak jak wspomniano w części pierwszejnauka języka angielskiego online ma zarówno swoje wady jak i zalety. Chociaż tych drugich jest tutaj zdecydowanie więcej, nie sposób nie wspomnieć również o negatywnych aspektach tej metody. Analizując pozytywy nauki przez Internet wspomnieliśmy o oszczędności czasu oraz pieniędzy, a także zwróciliśmy uwagę na komfort i wygodę płynącą z nauki w domu, nie zaś w szkole językowej. Stacjonarne kursy rządzą się swoimi prawami. Nauczyciel-lektor wykłada wiedzę po swojemu, metodami które nie każdemu mogą przypaść do gustu. Niektórzy kursanci posiadają pamięć wzrokową, inni słuchową, a jeszcze inni – kinestetyczną. Nawet najlepszy nauczyciel – choćby się starał – nie dogodzi każdemu. Zwłaszcza, że sam posiada rozwiniętą jedną z tych cech. Kursy języka online wychodzą naprzeciw opisywanym problemom. Nowoczesne, zaawansowane technologicznie platformy umożliwiają naukę w dowolny sposób – ćwiczenie wymowy, powtarzanie głosek czy melodii języka, wielokrotne odsłuchiwanie własnych bądź czyichś wypowiedzi to jedynie nieliczne możliwości płynące z nauki online. Jeśli chodzi o cenę, nie da się ukryć, że e-learning jest znacznie tańszy aniżeli kurs stacjonarny. Oczywiście, jeżeli chcemy nauczyć się języka, musimy mieć na uwadze fakt, że nic nie jest za darmo. Niezwykle ciężko jest znaleźć darmową platformę, która pozwoli nam opanować język angielski w zadowalającym nas stopniu. Do tego dochodzą zajęcia z lektorem – bez nich nauka bywa nieefektywna.

Kursy angielskiego przez Internet z lektorem

Pora zwrócić uwagę na wady nauki języka angielskiego za pośrednictwem Internetu. Dla wielu dużą niedogodnością jest brak bezpośredniego kontaktu z nauczycielem. Lekcje w szkole językowej, a dokładniej kontakt z lektorem powoduje pewną presję, która mobilizuje do nauki. W przypadki e-learningu zmuszeni jesteśmy samodzielnie narzucić sobie pewną żelazną dyscyplinę i kurczowo się jej trzymać. Nauka w samotności może być nieefektywna, ale w XXI wieku nie ma rzeczy niemożliwych. E-learning umożliwia bowiem internetowy kontakt z mentorem np. za pomocą specjalnych kanałów zlokalizowanych na danej platformie bądź zwyczajnego komunikatora Skype. Co ciekawe, w sieci znajdziemy również platformy e-learningowe, które umożliwiają naukę w grupach. Ta wymaga jednak dostosowania się do ściśle określonych godzin oraz poszanowania innych kursantów. Przy walce z odosobnieniem sprawdzą się również inne kanały internetowe np. fora dyskusyjne. Wady e-learningu, chociaż uciążliwe, nie są nie do pokonania. Wystarczy chwilę pogłówkować, aby znaleźć rozwiązanie dostosowane do naszych potrzeb i preferencji.

Można śmiało stwierdzić, że e-learning jest przyszłością nauki języka angielskiego. Metoda ta charakteryzuje się dużą skutecznością, znacznie większą, aniżeli przy kursach stacjonarnych. Jest wygodna zarówno dla lektorów jak i samych kursantów, chociaż wymaga pewnej dyscypliny z obydwu stron. Jeżeli mamy pewność, że uda nam się pokonać lenistwo, nauka języka angielskiego przez Internet jest właśnie dla nas.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s