Czy warto poświęcić czas na internetowy kurs angielskiego?

Wiele osób zastanawia się, czy warto poświęcać czas oraz pieniądze na kurs języka angielskiego online. Nieustannie powtarza się, że kursy stacjonarne są lepsze, pewniejsze i wygodniejsze. Czy aby na pewno? Czy w XXI wieku, gdzie technika i technologia stoją na tak wysokim poziomie, konieczne jest wychodzenie z domu, aby nauczyć się języka angielskiego? Obecnie każdy z nas posiada komputer z dostępem do Internetu. Dlaczego więc tak wielu ludzi boi się wykorzystać dostępnych narzędzi, aby poprawić swój komfort – w tym komfort nauki języka angielskiego? Zastanówmy się, czy warto poświęcać nasz czas na naukę języka angielskiego online

Internetowy kurs angielskiego

Wszystko ma zarówno wady jak i zalety. Podobnie jest z e-learningiem. Rozwiązanie to posiada tyle samo „plusów” ile „minusów”. Należy zauważyć jednak, że współczesne narzędzia umożliwiają nam redukcję wad poprzez ich zamianę w zalety. Dlaczego kurs internetowy „jest o niebo lepszy”, aniżeli tradycyjny – stacjonarny? Po pierwsze, aczkolwiek nie najważniejsze: jest tańszy. Brak konieczności wynajmu sali, opłacania dojazdów, płatności wynagrodzeń etc. – to wszystko sprawia, że koszty kursu internetowego są zdecydowanie niższe, aniżeli zajęć indywidualnych czy grupowych w szkole językowej. Po drugie, e-learning jest bardziej mobilny. Nauka przez Internet jest dużo wygodniejsza. Rozwiązanie to jest w pełni dopasowane do potrzeb i preferencji kursanta. To on decyduje „kiedy”, „gdzie”, „o której”, a nawet „z kim”. Dostęp do kursu czy kontakt z lektorem możliwy jest z każdego miejsca na ziemi, praktycznie o każdej godzinie. Warunek jest jeden – łączność z Internetem. Po trzecie, kursy online są dobrze przygotowane pod względem merytorycznym – znacznie lepiej, aniżeli stacjonarne. Dlaczego? Nie ma ludzi nieomylnych, co oznacza, że nasz lektor może popełniać błędy. Platformy e-learningowe umożliwiają ich natychmiastową poprawę. Błędy – jeżeli już się zdarzą – usuwane są na bieżąco. Po czwarte, elastyczność. Kursy online są w pełni elastyczne, niezależnie od poziomu, na którym jesteś. To kursant narzuca tempo i czas nauki, nie zaś lektor. To, jakie postępy poczynimy zależne jest wyłącznie od nas samych – głównie od naszej dyscypliny oraz zaangażowania. Po piąte, kursy internetowe są znacznie bardziej rozwinięte. Posiadają szereg funkcjonalności dodatkowych – filmy, kreskówki, dialogi, wywiady, systemy diagnostyczne, gry i zabawy, systemy raportujące, systemy sprzyjające śledzeniu postępów w nauce, liczne prezentacje, możliwość nagrywania własnych dialogów i wiele, wiele więcej.

Aby nauczyć się języka angielskiego przez Internet potrzebna jest silna motywacja i samodyscyplina. Bez dobrej organizacji pracy daleko nie zajdziemy. Aby sprostać zadaniu musimy zacisnąć zęby i wprowadzić regularną naukę na platformie e-learningowej do naszego życia. Ignorowanie zajęć z powodu wizyty gości czy chęci oglądnięcia TV na pewno nie wyjdzie nam na dobre.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s