Emigracja zarobkowa – ucz się języka!

Żyjąc w Polsce z pewnością nie będzie żadną nowością iż dla większości Polaków chcących zmienić swój byt angielski otwiera im furtkę do krajów o wyższym poziomie ekonomicznym. Emigracja zarobkowa do takich krajów jak Wielka Brytania, Francja, Norwegia, Szwecja, Islandia, Holandia, Belgia itd. nie może odbyć się bez znajomości języka. O ile w Niemczech alternatywą będzie niemiecki, tak w Norwegii czy Islandii brak poprawnej umiejętności posługiwania się językiem angielskim może skutecznie uniemożliwić nam emigrację zarobkową w tamtejsze regiony. Nawet jeśli uda nam się znaleźć pracę bez znajomości języka, to z pewnością jakakolwiek wiedza i znajomość podstaw angielskiego uprości nam znacząco naszą egzystencję.

„Język jest mapą drogową kultury. Mówi Ci skąd ludzie pochodzą  i dokąd zmierzają.” ~ Rita Mae Brown

Jak uczyć się języka angielskiego? Angielski Online – czyli uczymy się przez Internet!

Język angielski jest językiem prostym do nauczenia o ile znajdziemy w sobie silną wolę i motywację do edukacji. Świetnym rozwiązaniem dla ludzi z dostępem do Internetu jest angielski Online, wykupienie kursu który krok po kroku pozwala przebrnąć nam przez gramatykę, potrzebne zwroty itd. Rozwiązanie takie nie ogranicza nas czasowo i jednocześnie nie wymaga wysokich nakładów finansowych w drogie podręczniki i lekcje angielskiego. Cechą charakterystyczną takich kursów angielskiego przez Internet są liczne przykłady zastosowania angielskiego w praktyce, często również mamy możliwość wysłuchania wymowy. Taki sposób edukacji jest bardzo satysfakcjonujący i w szybkim czasie może przynieść nam oczekiwane rezultaty.

statua-wolnosci

W celu odnalezienia większej motywacji do nauki języka warto pomyśleć nam znalezieniem partnera do chętnego do wspólnej nauki. W końcu co dwie osoby to nie jedna. Tak też, warto zaproponować najlepszemu przyjacielowi lub swojemu życiowemu partnerowi wspólne lekcje. Wówczas w praktyce możemy przećwiczyć nabyte umiejętności. A druga osoba znacznie łatwiej zauważy wszelkie niedociągnięcia i wady w wymowie.

Wybitny rosyjski powieściopisarz, dramaturg, krytyk literacki, myśliciel, pedagog. Jeden z najwybitniejszych przedstawicieli realizmu w literaturze europejskiej. Klasyk literatury rosyjskiej i światowej. Hrabia Lew Tołstoj powiedział: „Nauka to pokarm dla rozumu.” a w przypadku nauki języka angielskiego ten cytat nabiera niewątpliwie smaczku.

Jak jeszcze uczyć się sprawnie języka angielskiego?

Oczywiście angielski Online to nie jedyna alternatywa do nauki języka angielskiego. Internet to świetne rozwiązanie, które bardzo upraszcza nam zadanie jednak taka forma nie dla każdego jest idealnym rozwiązaniem. Sposobów nauki języka jest wiele. Warto rozważyć pójście na organizowane kursy przez różne uczelnie, wówczas w niewielkich grupach liczących po kilka osób pod przewodnictwem nauczyciela języka angielskiego będziemy mogli zgłębiać wiedzę. Możliwość konwersacji z innymi kursantami na zajęciach pozwoli nam na użycie języka w praktyce co jest niebywale przydatne.

Do przyśpieszenia warto zakupić słownik polsko-angielski i najzwyczajniej w świecie każdego dnia uczyć się określonej liczby nowych słów. Wówczas nawet jeśli nie będziemy umieli perfekcyjnie budować zdań w języku angielskim to z pewnością porozumiemy się z drugą osobą w stopniu komunikatywnym na zasadzie: Kali chcieć, Kali pić, Kali jeść. itd.

Jeśli już poprzez różnoraki metody podszkolimy swoje umiejętności ale nie będziemy się czuli jeszcze zbyt swobodnie wówczas warto rzucić się na głęboką wodę. Idealnym wyzwaniem dla sprawdzenia naszych umiejętności będzie na przykład krótki wyjazd za granicę w celach turystycznych lub zarobkowych. Podróżując będziemy mieli wiele możliwości wykorzystać znajomość języka w praktyce – czy to targując się na bazarze, zamawiając regionalne specjały w restauracji lub też nawiązując nowe znajomości. Jadąc do pracy również będziemy mogli sprawdzić swoje umiejętności, pierwszym wyzwaniem z reguły jest rozmowa kwalifikacyjna z zagranicznym szefem który weźmie nas wcześniej na krótką rozmowę. Późniejsze życie i funkcjonowanie na obcej ziemi będzie dla nas z pewnością mniej stresujące.

Nauka angielskiego, niewątpliwie daje nam bardzo wiele. Dlatego jeśli nadarza się okazja – nie zmarnujmy okazji. Umiejętne posługiwanie się tym językiem daje nam szeroki wachlarz wielu możliwości na całe życie. Umiejętności te będziemy mogli wykorzystać zarówno do zwiedzania świata jak i poprawienia domowego budżetu. Nabyte kontakty, doświadczenia pozostaną na długie lata. Czy to kupując słownik i ucząc się słówek, czy studiując angielski Online, czy też zapisując się na profesjonalny kurs do szkoły językowej albo biorąc prywatne lekcje u nauczycieli angielskiego lub native speakerów – warto uczyć się języka angielskiego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s