Edukacja XXI wieku

Angielski Online z polskim lektorem lub z Native SpeakeremAktualnie edukacja zmieniła swój dotychczasowy charakter. Nauka nie jest już jedynie domeną dzieci i młodzieży, uczą się także dorośli i to na olbrzymią skalę. Można zadać sobie pytanie z czego to wynika, wszak to młodzi ludzie mają najbardziej chłonny umysł oraz czas na kształcenie. Otóż idea kształcenia ustawicznego jest ściśle związana z rynkiem pracy, ciągłym przeobrażaniem i potrzebą doskonalenia zawodowego, aby nie ulec wszechobecnej konkurencji. Zawsze modnym było stwierdzenie, że człowiek uczy się przez całe życie, ale rzecz tyczyła się nauki polegającej bardziej na zdobywaniu życiowego doświadczenia niż konkretnej wiedzy.

Otwartą pozostaje kwestia czego tak naprawdę warto się uczyć. Z pewnością zawsze na topie będą języki obce. Bezsprzecznym jest fakt, że warto poznawać nowe języki, a nawet te które są nam już znane należy specjalizować. O ile wiadomo że uczyć się trzeba, nie do końca jasnym jest kiedy to robić. Rzeczywistość dorosłego człowieka – dom, rodzina i praca, wymusza szukanie alternatywnych form edukacji, innych niż szkoły i klasy. Rozwinięta technologia XXI pozwala na naukę zdalną. Wystarczy dostęp do Internetu, żeby korzystać z opcji nauki języka angielskiego Online. Nowoczesne formy komunikacji pozwalają na podnoszenie kwalifikacji z dowolnego miejsca na świecie i w dogodnym dla siebie czasie. Angielski Online podczas lunchu w pracy – why not J

Można nieraz zadać sobie pytanie jakiego konkretnie języka warto się uczyć. Z pewnością egzotyczne języki są modne i konkurencyjne, ale warto zauważyć, że język angielski specjalistyczny czy biznesowy to pewność nawiązania kontaktów z zagranicznymi klientami oraz podstawowy język dużych przedsiębiorstw. Warto zatem wykorzystać opcję i „włączyć” angielski Online do kanonu codziennych obowiązków. Niezależnie od motywów uczenia się języków – warto mieć na względzie, że poprawna komunikacja wzmacnia naszą pewność siebie oraz poczucie, że poradzimy sobie w danej sytuacji.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s