Angielski dla prawników przez Skype

Angielski dla Prawników przez SkypeRóżne poziomy języka angielskiego

Nie od dziś wiemy, że język angielski dzieli się na różne poziomy zaawansowania. Taki podział powstał, aby ułatwić naukę tego języka osobom, które wcześniej nie miały kompletnie do czynienia z językiem angielskim, lub właśnie uczyły się go już przez wiele lat. Wśród usystematyzowanych poziomów wymienimy przede wszystkim:

– poziom początkujący (A1, A2)
– poziom średnio zaawansowany (B1, B2)
– poziom zaawansowany (C1,C2)

Pozwala to na nauczanie kolejnych porcji materiału, które są jednocześnie podstawą do następnych zagadnień. Dlatego osoby początkujące nie powinny uczyć się języka na poziomie B1 lub C1. Ponieważ będą posiadały poważne luki w swojej wiedzy i umiejętnościach językowych.

Język angielski dla specjalistów

Oprócz samych, standardowych poziomów nauczania języka angielskiego, wymienić możemy również działy zagadnień, słownictwa i zwrotów, które kierowane są do poszczególnych grup zawodowych i specjalistów. Wśród nich można wymienić język angielski dla prawników.

Jak wiadomo, już w języku polskim mamy mnóstwo specyficznych słów, które używane są wyłącznie przez prawników. Dlatego na zwykłych kursach języka angielskiego, bądź też w podstawowej literaturze nie znajdziemy takich słów i określeń, które pomogą nam w rozbudowaniu specjalistycznego języka.

Jak uczyć się angielskiego dla prawników?

Już posiadamy tą świadomość, że język angielski dla prawników jest dużo bardziej skomplikowany, ponieważ zawiera on nie tylko dużo rzadziej używane słowa i zwroty, to trzeba również rozumieć polskie pojęcia, by móc rozeznawać się w ich angielskich odpowiednikach. Zapewne pojawić się może tutaj kluczowe pytanie: w jaki sposób najlepiej nauczyć się zwrotów angielskich dedykowanych dla osób pracujących w branży prawniczej?

Najogólniej możemy przedstawić dwa sposoby nauki języka angielskiego w tak wyspecjalizowanej tematyce. Pierwsza wersja oczywiście dotyczy samodzielnego doskonalenia swoich umiejętności językowych. Natomiast druga, jest o wiele łatwiejsza, przyjemniejsza i przynosząca zadowalające efekty. Tą drugą formą nauki jest wybranie się na specjalistyczny kurs angielskiego dla prawników.

Kursy prowadzone są wyłącznie przez wykwalifikowane osoby, które ukończyły studia prawnicze. To daje gwarancję na rzetelność prowadzonych usług, jak i również mających świadomość wszystkich komplikowanych terminów. Dlatego nie ma miejsca na żadne pomyłki.

Ucząc się samodzielnie z zakupionych książek, bądź słuchając różnych nagrań, możemy zostać wprowadzeni w wiele błędów. Nie mamy osoby, która poprawiałaby nasze pomyłki i wyjaśniała wszelkie niejasności. Przecież prawnicy uczą się zaawansowanych zwrotów w języku angielskim, nie po to, aby tą wiedzę zakopać głęboko w swojej pamięci, ale przede wszystkim po to, żeby ich jakość usług była jeszcze bardziej profesjonalna. Więc logicznie możemy spojrzeć na efektywność nauki. Prawnik posługujący się językiem angielskim, będzie godny zaufania i w pełni profesjonalny, jeśli będzie robił to bezbłędnie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s