Angielski dla finansistów przez Skype

Angielski dla finansistów przez SkypeJęzyk angielski, a rozwój kariery

Czy można w ogóle rozwijać karierę, jeśli nie zna się chociaż jednego języka obcego? Oczywiście, jeśli jest się zamożnym człowiekiem, zawsze można wynająć osobistego tłumacza. Jednak zejdźmy na ziemię i podnieśmy sobie nieco bardziej poprzeczkę z wymaganiami. Wtedy już na pewno nie będziemy mieć żadnych wątpliwości – jeśli chcemy być za naszą karierę całkowicie odpowiedzialni, to sami będziemy dbać o rozwój naszych umiejętności, również tych językowych.

Angielski dla finansistów przez Skype

Nie od dziś wiadomo, że świat finansów jest niezwykle rozległy. Nie dotyczy on wyłącznie małych firm, inwestujących swoje pieniądze w produkty, a także promujące usługi. Ale często styka się z wielkim światem giełdy, spółek inwestycyjnych, jak i również podejmowania poważnych decyzji na skalę międzynarodową.

Zanim jednak wypłyniemy na szerokie wody świata finansów, najpierw przyjrzyjmy się dokładnie naszym umiejętnościom językowym. W tym celu wystarczy przeczytać jeden artykuł z anglojęzycznego serwisu poświęconego finansom, lub spróbować zrozumieć ostatnio wydaną książkę na temat inwestycji, giełdy bądź marketingu. Podczas takiego eksperymentu bardzo szybko wyniknie, na ile rozumiemy język angielski z trudnymi finansowymi terminami, a na ile sami jesteśmy w stanie powiedzieć w branżowym dialekcie. Zwykle rozumienie tekstu pisanego jest zdecydowanie łatwiejsze, ponieważ wiele informacji wyciągamy z kontekstu. Natomiast samodzielne mówienie jest możliwe wtedy, gdy mamy w pamięci odpowiedni zasób słów w języku angielskim. W tym przypadku są to trudne słowa branżowe, które nie występują w powszechnie używanych materiałach do nauki.

Kurs angielskiego

Aby uczyć języka angielskiego w tematyce finansów, najpierw trzeba dobrze poruszać się po specyficznej terminologii w języku polskim. Dlatego lektorami mogą być wyłącznie osoby, które ukończyły specjalistyczne studia bądź kursy, świadczące o ich merytorycznej wiedzy. Ponadto muszą się biegle posługiwać językiem angielskim.

Gdy otrzymujemy takie zapewnienia, że lektorami są wyłącznie wykwalifikowane osoby, posiadające odpowiednie doświadczenie, możemy zapisywać się na taki kurs bez najmniejszych wątpliwości. Warto wybrać się na kurs Legal English. Oprócz tego, że prowadzą go odpowiednio przygotowani lektorzy, to posiadają on jeszcze kilka cennych zalet.

Przede wszystkim kurs odbywa się w ułożonych kolejno sekcjach, czyli zagadnieniach tematycznych, które po kolei ze sobą łączą się w spójną całość. Zajęcia prowadzone są wyłącznie w języku angielskim. To pozwala kursantom osłuchać się z pojawiającymi się nowymi wyrażeniami. Ponadto spotkania odbywają się w kameralnych grupach liczących maksymalnie osiem osób. Dzięki temu lektor jest w stanie poświęcić każdemu z osobna, odpowiednią ilość czasu. Natomiast sami kursanci wzajemnie się motywują, żeby nie odstawać od całej klasy. Istnieje również możliwość odbycia takiego kursu w systemie zdalnym. Jest to szczególnie bardzo wygodne dla osób z mniejszych miejscowości.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s