Angielski dla adwokatów przez Skype

Angielski dla adwokatów przez SkypeAngielskiego nigdy dość

Chciałoby się mieć z pewnością takie przekonanie, że wystarczy przestudiować kilka grubych tomów, nauczyć się określonej liczby słówek, by móc po wszystkim stwierdzić, że znasz język angielski w stopniu perfekcyjnym. A nawet, że jesteś alfą i omegą w znajomości tego języka. Okazuje się, że nie jest to takie proste. Nawet można powiedzieć, że prawdziwa przygoda zaczyna się dopiero wtedy, kiedy zyskujemy ostatni Certyfikat C1, a następnie chcemy połączyć znajomość języka angielskiego z wykonywanym przez nas zawodem.

Po co adwokatom język angielski?

Z pozoru wydaje się, że mieszkamy w Polsce, dlatego niepotrzebna jest nam znajomość języka obcego w żadnej życiowej sytuacji. A jednak, można się w takim rozumowaniu mocno pomylić. Nie powinniśmy zapominać o tym, że Polska przynależy do Unii Europejskiej, dlatego mimowolnie wiele spraw sądowych może toczyć się w oparciu o prawo międzynarodowe, które jest ustanowione przez UE.

Ponadto wydawane są specjalistyczne magazyny prawnicze, które o wiele bardziej są rozwinięte właśnie w języku angielskim. Dlatego aby zasięgnąć najświeższych informacji z prasy prawniczej, potrzebna jest znajomość język angielskiego z zakresu charakterystycznej dla prawników terminologii.

Oczywiście w najczęściej podawanych przyczynach uczęszczania adwokata na kurs angielskiego dla prawników, podawana jest także możliwość zrobienia międzynarodowej kariery, a także nie zamykanie się wyłącznie na polskie prawo.

Kurs, czy samodzielna nauka?

Decydując się na rozwinięcie swoich kwalifikacji zawodowych, o zdobycie umiejętności sprawnego posługiwania się językiem angielskim w dziedzinie prawa, należy dopasować dla siebie najlepszy sposób na zdobywanie nowych wiadomości.

Większość adwokatów lub studentów prawa, w pierwszej kolejności zagląda do Internetu, by poszukać materiały do samodzielnej nauki. Niestety mimo wielu informacji zawartych w sieci, w tej kwestii brakuje nadal wielu ścisłych materiałów, które byłyby wystarczająco profesjonalnie przygotowane, by mieć pewność, że dzięki nim specjalistyczny egzamin TOLES zostanie zdany bez większych trudności. Lepiej nie ryzykować, szczególnie jeśli mamy spore wątpliwości co do naszej wymowy, jakości znalezionych tłumaczeń, a także wykonywanych przez nas konkretnych ćwiczeń.

Warto pomyśleć o specjalnym kursie: angielski przez Skype dla adwokatów i pozostałych prawników, który podczas jednego semestru przygotuje do wcześniej wspomnianego egzaminu. Kurs polega na odbyciu kilkunastu spotkań, na których omawiane są poszczególne zagadnienia. Słuchacz takiego kursu otrzymuje przede wszystkim materiały z fachowym słownictwem języka angielskiego, które z pewnością przyda się w jego pracy. Dodatkowo dowiadują się w jaki sposób mogą tłumaczyć dokumenty urzędowe, a także związane z rozprawami sądowymi, jak i również otrzymują przydatne narzędzia, które okazują się bardzo pomocne przy utrwalaniu zdobytej wiedzy, a także poszukiwaniu innych nowych zagadnień we własnym zakresie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s