Angielski bez wychodzenia z domu

Angielski via Skype z lektorem one to oneUwielbiasz swoją kanapę lub wygodny fotel? Nie możesz się obejść bez porannej filiżanki kawy? Nie lubisz wychodzić na dwór gdy pada, lub wieje? Choć wiele osób może nazywać Cię domatorem i twierdzić, że takie podejście zamyka na świat i ludzi. Wiedz, że to oni są w błędzie. Przy współczesnej technologii, to świat może przyjść do Cienie, nie Ty do niego.

Nauka angielskiego w domu

Jeśli wyobrażasz sobie, że lekcje języka angielskiego w domu opierają się na tym, że do Ciebie musi przychodzić korepetytor, to jesteś w błędzie. Oczywiście może tak być, ale jeśli sobie tego nie życzysz, nie ma problemu, by zrezygnować z tej opcji. Zaraz! To w takim razie w jaki sposób będę uczyć się akcentu, poprawnej wymowy, kto będzie korygował moje błędy? Spokojnie, jeżeli trapią Cię takie wątpliwości, to i na nie został wynaleziony cudowny środek. A jest nim angielski przez Skype!

Po pierwsze – wygoda

Wróćmy jeszcze raz do Twojej wymarzonej scenerii. Jest wszystko to co potrzebujesz. Ulubiony fotel, ogień w kominku, gorąca kawa, a nawet kawałek ciasta. Teraz włącz swojego laptopa i zaloguj się na komunikatorze. Widzisz, jakie to jest proste? Konwersacje przez Skype są naprawdę przyjemne, a co najważniejsze, to Ty decydujesz z kim chcesz mieć lekcje z języka angielskiego. Nawet pora dnia jest do Ciebie dopasowywana. Nie straszna Ci będzie żadne załamanie pogody, które powstrzymałoby Cię przed wyjściem z domu. Bez wyrzutów sumienia możesz w nim pozostać i zdalnie realizować swoje marzenia.

Po drugie – oszczędność czasu i pieniędzy

Czas, który miałbyś spędzić na dojazdach i powrotach ze szkoły językowej, również możesz spożytkować na naukę języka angielskiego. W tym celu nie musisz się zaopatrywać w drogie podręczniki. Ponieważ wszystkie materiały potrzebne do nauki, również dostępne są w Internecie. Angielski online daje naprawdę bardzo duże możliwości. Słuchanie piosenek, oglądanie filmów, czytanie artykułów w języku angielskim sprawi, że stanie się on dla nas jeszcze atrakcyjniejszy. Ponadto większość materiałów w języku angielskim dostępne są całkowicie bezpłatnie.

Jak sprawdzić swoje umiejętności?

Takie pytanie może nasunąć Ci się po kilku tygodniach lub miesiącach nauki języka angielskiego. To jest całkiem naturalna obawa, ponieważ uczęszczając do szkoły językowej, zwykle sprawdzaniem nabytych przez nas umiejętności zajmują się lektorzy. Jeśli wybieramy angielski przez Internet to za nasze postępy odpowiedzialni są lektorzy, którzy zdecydowali nas uczyć w zdalny sposób. Oczywiście możemy również sprawdzić to samodzielnie. W Internecie nie brakuje różnego rodzaju testów, quizów i gier, które pozwalają na zweryfikowanie, na jakim poziomie znajduje się nasz angielski. Ponadto takie testy mają przewagę nad sprawdzianami w szkołach językowych. Po pierwsze natychmiast mamy wgląd do naszych błędów oraz poprawnych odpowiedzi. Dzięki temu dokładnie wiemy, nad czym musimy jeszcze popracować. Natomiast drugą zaletą jest możliwość ponownego podejścia do testu, przez co dosłownie „uczymy się na błędach” utrwalając prawidłowe odpowiedzi, jakie powinni się znaleźć w rozwiązaniach.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s