Angielski w podróży

Angielski w podróżyModa na podróżowanie

Coraz więcej osób decyduje się na aktywne spędzanie czasu w podróżach po najdalszych zakątkach świata. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że rezygnują oni całkowicie z pomocy biur podróży i samodzielnie organizują sobie takie wojaże. W Internecie co chwilę pojawia się nowy blog, który jest swoistym pamiętnikiem z podróży rowerowej, autostopem, czy nawet jachtostopem. Im dalej i im taniej, tym lepiej.

Jeśli jednak postanawiamy zrezygnować z pośrednictwa biur turystycznych, i chcemy zwiedzić wymarzone zakątki na własną rękę, musimy być do tego bardzo dobrze przygotowani.

Brak barier językowych

Z różnych ankiet, a także opinii zawartych w Internecie, na taką podróż po świecie zdecydowałoby się więcej osób, gdyby nie bariery językowe. Czy jednak jest to przeszkoda, której nie da się pokonać? Skoro potrafimy pokonać barierę finansową, a także jesteśmy w stanie przeciwstawić się swoim lękom, na przykład przed lataniem, to czemu nie miałoby nam się udać zniwelować i tą blokadę?

Kursów angielskiego nie brakuje. Nie musimy nawet w tym celu wychodzić z domu, ponieważ dostępny jest angielski przez Internet. Czego zatem chcieć więcej? Chyba jedynie więcej chęci, samozaparcia, wytrwałości i można działać!

Wybór języka na podróż dookoła świata

Planując podróż dookoła świata, na pewno zabieramy się za dokładne obmyślenie trasy przelotów, przejazdów oraz korzystania z innych środków transportu. Niezależnie od tego, czy będziemy przemierzać przez Czarny Ląd Azję, a następnie Amerykę Południową, czy może jednak przez Europę do Australii, a następnie Ameryki Północnej, to w każdym z tych regionów przydałaby się nam umiejętność posługiwania się chociażby jednym obcym językiem.

Chyba nie ma żadnych wątpliwości, że najczęściej używanym językiem w tych wszystkich zakątkach świata, jest język angielski. I to nad nim warto skupić się przed wielomiesięczną wyprawą w nieznane. Jeśli nie mamy czasu na chodzenie do szkoły językowej, wtedy idealnie sprawdzi się w naszej sytuacji angielski przez Skype. Jest to doskonała forma nie tylko po to by ćwiczyć swój angielski online, ale również przy pomocy tego darmowego komunikatora, możemy także nawiązać ciekawe wiadomości z całego świata.

Bardzo możliwe jest również to, że dzięki takim znajomościom nasza podróż będzie łatwiejsza jak i również bezpieczniejsza. Z niektórymi osobami można umówić się na darmowy nocleg, a także oprowadzenie po okolicy.

Jak widać język angielski przez Internet daje dużo więcej możliwości, niż nauka tego języka w prywatnej placówce. Już na samym początku wypracowujemy sobie umiejętność samodzielnego radzenia sobie w nowych sytuacjach. W końcu znalezienie sobie lektora, odpowiednich partii do nauki angielskiego, to wszystko wymaga zaangażowania i odpowiedzialności. Teraz już nie powinien mieć nikt wątpliwości, że podróże kształcą. A nie ma niczego lepszego, niż przetestowanie swoich nowo nabytych umiejętności w prawdziwym życiu. Dalekie podróże są do tego celu wprost wymarzonym egzaminem ze znajomości języka angielskiego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s