Powtórki i systematyczność – recepta na skuteczną naukę angielskiego

Angielski Online w Active-LearningChyba nie ma nic bardziej frustrującego niż fakt, że próbujesz się czegoś nauczyć, i za jakiś czas wszystko zapominasz. Pewnie już przeglądałeś różne strony internetowe lub aukcje oferujące suplementy diety wspomagające procesy zapamiętywania? A może Twoje poczucie wartości z tego powodu bardzo mocno zostało naruszone. Przestałeś wierzyć w to, że potrafisz nauczyć się języka obcego.

Odstaw te wszystkie przemyślenia na bok i skup się na najlepszej metodzie, gwarantującej sukces. Jest ona stara jak świat i bardzo łatwa. Jednak to Twój niepokorny charakter może powodować, iż traktujesz ją jako ostatnią deskę ratunku.

Nie ma co się oszukiwać. Jesteśmy z reguły osobami niecierpliwymi, które chcą widzieć efekty od razu. Jeśli nie mamy tego co chcemy, bardzo szybko się zniechęcamy. To niestety jest bardzo złe podejście, szkodliwe przede wszystkim dla nas samych. Ponieważ nasze zamiary legną w gruzach, i dodatkowo czujemy się sfrustrowani kolejnym niepowodzeniem.

Po pierwsze – zmiana nastawienia!

Gdyby każdy artysta, naukowiec, sportowiec lub wynalazca tak szybko się poddawał, to bardzo możliwe, że do dzisiaj nie mielibyśmy żarówek, prądu, Internetu i pięknej architektury dookoła nas. Nawet istnieje stwierdzenie, że aby w konkretnej dziedzinie stać się profesjonalistą, trzeba 10 tysięcy godzin praktyki. To w przeliczeniu daje niecałe 14 miesięcy spędzonych nad swoim celem. Bez jedzenia, picia, spania i czasu wolnego.

Czy to Cię przekonuje do zmiany nastawienia? Cierpliwość popłaca. A do nauczenia się języka angielskiego w stopniu podstawowym, możesz poświęcać 15 minut dziennie lub nawet godzinę tygodniowo. Ważne, by sesje odbywały się systematycznie.

„Ale, nie mam czasu”, „Ale, nie mam pieniędzy”…

Takie i podobne wymówki są znane chyba każdemu. Jeśli Tobie również zdarza się je stosować, to mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie – angielski Online. Jeśli nie ruszasz się bez swojego urządzenia mobilnego, niezależnie od tego, czy to jest tablet czy też smartphone, to już wiesz, że dostęp do kursu języka angielskiego przez Internet, masz na zawołanie! Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że o wiele ciekawsze są serwisy społecznościowe lub gry online. Jeśli jednak masz czas by spędzać swój wolny czas właśnie w tych przestrzeniach Internetu, to możesz to doskonale połączyć z nauką angielskiego. Angielski przez Internet dostępny jest w różnych formach. Możesz wybrać dla siebie tą, która będzie Ci odpowiadała najbardziej. Nie brakuje gier online, dzięki którym zapamiętasz wiele nowych słów. Ponadto na swoje urządzenie mobilne możesz ściągnąć aplikację do nauki języka angielskiego. Wystarczy, że będziesz zapamiętywać 3 słówka dziennie, a po roku zapamiętasz ich ponad tysiąc.

Aby jeszcze lepiej utrwalić zdobytą wiedzę, warto zdecydować się na angielski przez Skype. Systematyczne rozmowy w języku angielskim powodują, że nabieramy pewności siebie podczas stosowania nowo poznanych słów. Ponadto wykorzystane w praktyce, zapadają lepiej w pamięć. Po kilku miesiącach systematycznych konwersacji na pewno zauważymy bardzo duże postępy, co zmotywuje nas do dalszej nauki.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s