Angielski Online – gry i zabawy

Kursy języka angielskiego Online z dedykowanym lektoremJuż od dawna wiadomo, że dzieci dużo szybciej zapamiętują nowe rzeczy niż dorośli. Ale czy kiedyś zastanawiałeś się dlaczego tak się dzieje? Może w rzeczywistości to nie wiek staje się przeszkodą do efektywniejszej nauki, tylko przyczyny leżą w zupełnie innych aspektach?

Ucz się jak dziecko!

Nie wiesz w jaki sposób uczy się dziecko? Jego największym motywem jest ciekawość. Ciągle zadawane te same pytania do każdej napotkanej dorosłej osoby. Najpierw brzmią one „co to jest?”, a później przekształcają się w „a dlaczego?”. Spróbuj choć przez chwilę zastosować tą metodę. Udawać, że znowu poznajesz świat całkowicie od początku. Tym razem odpowiadaj sobie na te pytania samodzielnie. Tak wiele razy aż zapamiętasz daną nazwę i będziesz umiał ją poprawnie wymówić.

Czy już teraz przypominasz sobie małe dzieci, które po raz dziesiąty wymawiają niepoprawnie nowo poznane słowo, ale mimo to nie zrażają się do dalszej nauki? Małe dzieci cechują się zatem nie tylko bardzo dużą ciekawością świata, ale również uporem i brakiem wstydu podczas popełniania błędów. Dają sobie kolejną szansę tak długo, aż w końcu poczują się usatysfakcjonowane i swoją uwagę przeniosą na coś innego.

Nauka poprzez gry i zabawy

To jest zrozumiałe, że nie wybierzesz się do szkoły językowej, by zapisać się do grupy kilkulatków. Ale przecież angielski Online oferuje bardzo dużo kursów dla dzieci. Za pośrednictwem Internetu możesz bez problemu z takich kursów korzystać. Jest to doskonałe narzędzie dla osób, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z językiem angielskim, bądź chcą go sobie przypomnieć od samych podstaw.

Mnogość różnych gier oraz zabaw ułatwiają zapamiętywanie nowych słówek. Najczęściej towarzyszą im różne zgadywanki, rebusy, obrazki, a także wiele innych ciekawych rzeczy, które działają podobnie jak metoda skojarzeniowa. Ponadto powtarzalność różnych rozwiązań sprawdza się przy utrwalaniu świeże zdobytej wiedzy.

Rozwijaj swoje umiejętności

W pewnym momencie możesz poczuć, że takie dziecięce zabawy i gry online są dla Ciebie zbyt proste. To dobra oznaka, by wykonać kolejny krok. Możesz poszukać nowych tematów lub poziomów trudności. Angielski przez Internet jest dolosowany praktycznie dla każdej grupy wiekowej. Jeśli masz jeszcze pewne opory przed tą metodą nauki języka angielskiego twierdząc, że jest ona zbyt dziecinna, możesz sobie zrobić bardzo prosty test. Umów się na angielski przez Skype z lektorem lub Native Speakerem. Jeśli rozmowa z nim nie pójdzie po Twojej myśli, z powodu braku potrzebnych zasobów słownictwa, wtedy warto zastanowić się nad opisaną metodą. Przynajmniej w ten sposób nie zrazisz się do języka angielskiego, tak jakby mogłoby być w przypadku rzucenia się na głęboką wodę rozwiniętej gramatyki i 10 tomów słowników.

A jeśli nadal czujesz niepotrzebny opór czy też wstyd, zawsze możesz pomagać w nauce języka angielskiego swojemu kilkuletniemu dziecku. Zobaczysz, że łączenie nauki z przyjemnością i miło spędzonymi wspólnymi chwilami, wychodzi wyłącznie na dobre!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s