1000 najpopularniejszych słów w języku angielskim

1000 najpopularniejszych angielskich słówSzanuj swój czas i pieniądze!

Zastanawiasz się właśnie jakie powiązanie ma powyższe hasło z nauką języka angielskiego? Ma, i to nawet bardzo duże. Ile razu już obiecywałeś sobie, że w końcu weźmiesz się porządnie za języki obce. Wiesz doskonale, że w dzisiejszych czasach funkcjonowanie bez znajomości chociaż jednego język obcego, jest jak staranie się o zawód kierowcy bez prawa jazdy. Oczywiście nikt nie każe Ci znać języka angielskiego na perfekcyjnym poziomie. Ale chyba zdajesz sobie sprawę z tego, o ile łatwiej byś miał w życiu, jeśli zdecydowałbyś się na efektywną naukę? Lepsza praca, brak barier przed podróżowaniem, możliwość swobodnej rozmowy z obcokrajowcami, a także rozumienie angielskich artykułów w Internecie lub filmów, naprawdę są bardzo przydatną umiejętnością. Zatem już wiesz, że gra jest warta świeczki.

1000 najczęściej używanych słów

Przeglądając strony internetowe, bardzo często możemy natrafić na pliki zawierające 1000 najczęściej używanych słów w języku angielskim. Czy jest to rzeczywiście sprawdzona metoda, która pozwoli nam na opanowanie tego języka chociaż w stopniu podstawowym? Odpowiedź brzmi: i tak, i nie. Dlaczego tak? Ponieważ rzeczywiście zapamiętując 1000 najpopularniejszych słów, będziemy mogli w bardzo prosty sposób wyrazić to co chcemy, potrzebujemy lub jak się w danej chwili czujemy. Identycznie będzie ze zrozumieniem obcokrajowca. Problem się zaczyna w chwili, kiedy chcemy by tworzone przez nas zdanie było poprawne pod względem gramatycznym. Zlepek najpopularniejszych słów będzie brzmiał jak „Kali chcieć jeść”. Aby poprawić swój poziom języka angielskiego, warto zainwestować w swój rozwój nieco więcej czasu. Przy tym, możesz go nadal szanować. Jak to zrobić? O tym za chwilę.

Dobry plan, to połowa sukcesu

Napisz na kartce dlaczego chcesz się nauczyć języka angielskiego. To podpowie Ci jakiego słownictwa chcesz się uczyć, jakie zwroty będą Tobie najpotrzebniejsze, a także na jakich regułach gramatycznych powinieneś się najbardziej skupić. Angielski przez Internet pozwala na dopasowanie materiałów szkoleniowych do swoich indywidualnych wymagań. Jeśli chcesz się nauczyć pytać o drogę, godzinę lub wiedzieć jak się kupuje bilety w kasie wystarczy, że znajdziesz typowe zagadnienia na serwisie internetowym. Omijasz w ten sposób wiele niepotrzebnych zagadnień, których prawdopodobnie nigdy nie wykorzystasz. Dzięki temu, że angielski Online jest dostępny wszędzie, gdzie masz połączenie z Internetem, możesz się go uczyć w każdej wolnej chwili.

Utrwalaj nowe słówka

Od planowania, poprzez naukę nowych słówek i zwrotów należy przejść do ostatniego etapu w poznawaniu języka angielskiego, czyli do utrwalania swoich wiadomości. Tutaj niesłychanie ważne jest to, w jaki sposób robimy powtórki. Mamy do wyboru co najmniej dwie metody. Pierwszą z nich jest tradycyjne odpytanie ze słówek przez drugą osobę. Natomiast drugą metodą, uznawaną za skuteczniejszą, jest angielski przez Skype. Jeśli nauczone słówka użyjemy podczas konwersacji z nauczycielem przez ten komunikator, i zaczną nam się kojarzyć z konkretnymi sytuacjami, to istnieje większa szansa na to, że zapadną nam w pamięci zdecydowanie na dłużej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s