Jak szybko można nauczyć się języka angielskiego?

Angielski via SkypeAngielski w 7 dni!

Takie i podobne reklamy, bardzo często możemy znaleźć w Internecie, gazetach, a także różnych ulotkach. Na takie hasło czujemy lekkie podniecenie i rosnącą motywację. Tylko 7 dni? Brzmi super. A jak jest w rzeczywistości? Po głębszym zastanowieniu, gdyby ta metoda okazała się skuteczna i wprowadzono ją do szkół, to nie musielibyśmy uczyć się tego języka przez połowę naszego życia.

Jak zatem podchodzić do tego typu ofert? Na pewno z dużym dystansem. Ponieważ jest to raczej zwykły chwyt marketingowy, który wyciąga od wielu osób pieniądze na metodę, która po dłuższym czasie niestety okazuje się zawodna. Dlaczego? Naszego mózgu niestety nie oszukamy. W 7 dni rzeczywiście możemy nauczyć się wielu rzeczy. Jednak jest to nadal za krótki czas, żeby nowe umiejętności ulokowały się w pamięci trwałej.

Jaki jest najkrótszy czas na naukę angielskiego?

Jeśli nie 7 dni, to ile czasu minimalnie potrzebujemy, żeby przyswoić sobie język angielski na przyzwoitym poziomie? Na to pytanie najłatwiej jest odpowiedzieć poprzez przytoczenie nam znanych historii. Gdy mamy spory materiał wiedzy do przyswojenia w bardzo krótkim czasie, na przykład przed egzaminem bądź klasówką, to jesteśmy w stanie go przyswoić w taki sposób, że rozwiązanie testu z zakresu tych wiadomości, nie stanowi dla nas żadnego problemu.

Co się stało z nauczonymi wiadomościami kilka tygodni później. Niestety większość z nas już nie potrafiła powtórzyć tego, co się nauczyła. Była to słynna metoda Trzech Zet, czyli „Zakuć, Zdać, Zapomnieć”. A w nauce języka angielskiego przecież nie o to chodzi.

Nikt nie powinien się sugerować tym, że gdzieś jest oferowany angielski przez Internet w ciągu 30 dni lub w krótszym czasie. Każdy ma prawo korzystać z takiej ilości jakiej potrzebuje, by przyswajane materiały zapadły na długo w pamięci. Średnio ocenia się, że po około 6 miesiącach intensywnego kursu angielskiego, potrafimy posługiwać się tym językiem w stopniu komunikatywnym.

Odpowiednie podejście do nauki może zdecydowanie przyspieszyć proces zapamiętywania. Jeśli zdecydujemy się na angielski Online, to otworzy się przed nami szereg różnych możliwości. Zaczynając od ogromnej kopalni wiedzy, reguł gramatycznych, słownictwa, idiomów, przykładów, a także wyjątków. Możemy uczyć się ich w tradycyjny sposób, czyli poprzez „wkuwanie” na pamięć. Ale czy nie lepiej jest korzystać z przyjemniejszych metod?

Nauka może być przyjemnością!

Do tych przyjemniejszych metod niewątpliwie zalicza się angielski przez Skype. Czcze powtarzanie słówek zapisanych na kartce, może nas szybko zniechęcić. W końcu obciążamy swoją pamięć w ten sposób ogromną liczbą niepowiązanych ze sobą wyrazów, które i tak w przypadku próby złożenia jakiegoś zdania, uciekają w najdalsze zakątki naszego umysłu.

Natomiast angielski przez Skype pozwala na zapamiętywanie wszystkich słówek w konkretnych okolicznościach. Utrwalamy nie tylko nowy wyraz, ale również automatycznie znajdujemy jego zastosowanie. Nasz umysł poprzez doświadczenie uczy się kilkakrotnie szybciej, niż w przypadku zapamiętywania losowo wybranego zestawu słów, które nie znajdują zastosowania w naszym codziennym życiu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s