Angielski przez Skype – ćwiczenie akcentu

Angielski przez Internet - akcent.Nauka angielskiego przez Internet

Pokolenie XXI wieku, posiada bardzo szeroki wybór tego, w jaki sposób skorzystają z konkretnej usługi. Również języka angielskiego można uczyć się co najmniej kilkoma metodami. Jedna z nich umożliwia zdobywanie tej cennej umiejętności za pośrednictwem Internetu. Dzięki temu nie rezygnujemy z zajęć tylko dlatego, że akurat nie chce nam się wychodzić z domu, bądź pogoda nas do tego nie zachęca. Stanie w korkach przez pół miasta, również nie należy do zalet nauki w placówkach szkół językowych, do których przecież trzeba dojechać. Gdy chcemy to wszystko ominąć, po prostu zdecydujmy się na angielski przez Internet.

Pokonać mentalne bariery

Chyba największą barierą w samodzielnej nauce języka angielskiego jest brak pewności siebie. Nie dotyczy to oczywiście braku wiary w swoje umiejętności, ale raczej nie jesteśmy pewni, czy podczas mówienia po angielsku mamy prawidłowy akcent. Na szczęście ten problem można bardzo szybko pokonać.

Wystarczy zdecydować się na angielski przez Skype, żeby móc pracować nad swoim akcentem. Na początku rzeczywiście można mieć pewne opory. Ale już po kilku konwersacjach, rozmowy stają się dla nas coraz bardziej świadome i naturalne. Jeśli zastanawiasz się jakie są zalety nauki języka angielskiego przez Skype, to chyba trzeba przypomnieć Ci lekcje w szkole. Pamiętasz ile razy zdominowała Cię złość, ponieważ bezsensowne wydawało Ci się uczenie na pamięć niepotrzebnych słówek i sztywnej gramatyki? A potem przy pierwszej lepszej okazji, rozmowa z obcokrajowcem okazała się totalną porażką. Decydując się na angielski Online z rodowitym Brytyjczykiem, uczysz się potocznego języka angielskiego.

Nie ma co się oszukiwać. Niestety nasz system edukacji każe wkładać do głów wiele niepotrzebnych informacji, które nie przydadzą się w życiu codziennym. To powoduje bardzo dużą blokadę przed mówieniem po angielsku. Ponieważ zanim wydobędziemy z siebie to co chcemy, odruchowo błądzimy pomiędzy odpowiednimi czasami, a także perfekcyjnymi konstrukcjami zdania. W efekcie czujemy bardzo dużą niechęć do języka angielskiego uważając do za bardzo zawiły i zbyt skomplikowany.

Angielski przez Skype – od czego zacząć?

Gdy już podejmiesz decyzję, że chcesz uczyć się języka angielskiego przez Skype, na pewno musisz pamiętać o dwóch rzeczach. Pierwszą z nich jest systematyczność. A drugą – cierpliwość i nieoczekiwanie cudów od samego początku.

Wybór lektora, który mówi wyłącznie po angielsku jest stawianiem sobie poprzeczki bardzo wysoko. Jednak taki skok na głęboką wodę sprawi, że nasza nauka będzie w 100% efektywna. Nie będziemy marnować czasu na zapisywanie dyktowanych słówek bądź regułek gramatycznych. Nieznajomość pewnego słownictwa wbrew obawom, nie będzie powodować długiej ciszy. Ale dwie strony będą próbowały się porozumiewać na podstawie słów, które są znane. A dodatkowo w trakcie rozmowy łatwiej zapamiętamy nowe wyrazy, które będą się powtarzać z dużą częstotliwością. Oprócz tego angielski przez Skype w takiej formie gwarantuje od razu opanowanie umiejętności właściwego zastosowania reguł gramatycznych w praktyce.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s