Angielski przez Internet – bez ograniczeń wiekowych

Kursy języka angielskiego przez InternetUtarło się, że języków obcych, najlepiej jest uczyć się przed ukończeniem 25 roku życia. Wielu naukowców dowodzi tego, że najbardziej chłonnym umysłem na poznawanie nowych słówek, jest umysł kilkulatka. Niestety nie każdy z nas miał wtedy możliwość uczęszczania na zajęcia z języka obcego. Czy ukończenie 30-stego lub 50-tego roku życia przekreśla nasze szanse na poznanie języka angielskiego? Na szczęście jest to stereotyp, który odchodzi w zapomnienie.

„Na naukę nigdy nie jest za późno” – tego stwierdzenia warto się trzymać nawet przy największych chwilach zwątpienia. Oczywiście z wiekiem możemy odczuwać nieco większe problemy z zapamiętywaniem. Jednak najwięcej i tak zależy od nas. Nasz mózg powinniśmy traktować jak każdy inny mięsień. Niećwiczony – wiotczeje i obrasta tłuszczem. Oczywiście jest to metafora. Ale doskonale obrazuje ona brak treningu umiejętności zapamiętywania.

Internet – najszybszy dostęp do wiedzy

Jedną sprawą jest nasza chęć nauki angielskiego. A drugą, umieszczenie tej czynności wśród codziennych zajęć. Zwykle odkładamy tego typu cele na niekończące się „od poniedziałku”, „od jutra” lub „po Nowym Roku”. Tyle, że te magiczne daty rzeczywiście przychodzą, a my jeszcze bardziej magicznie, zapominamy o swoich postanowieniach. Dlatego zanim zbierzemy się w sobie, żeby poszukać szkoły językowej w celu zapisania się na kurs, w tym czasie możemy zajrzeć do Internetu.

Od ostatnich lat obserwujemy wzrost zainteresowania nauką zdalną. Dlatego też angielski Online jest wygodnym rozwiązaniem dla każdego, kto ceni swój czas, pieniądze oraz wygodę. Za pośrednictwem Internetu zyskujemy dostęp do gramatyki, słownictwa, testów na różnych poziomach, jak i również licznych podcastów. Możemy sięgać do tych materiałów bez względy na porę dnia i nocy. Kiedy tylko znajdziemy wolną chwilę, warto poświęcić ją na angielski przez Internet.

Zalety zdalnej nauki

Bardzo szybko zauważymy w zdalnej nauce takie zalety jak: brak potrzeby wychodzenia z domu, możliwość nauki w dogodnych dla nas porach, czy też samodzielność w podejmowaniu decyzji, co do wyboru materiałów, które chcemy zapamiętać. Okazuje się, że nauka języka angielskiego za pośrednictwem Internetu, kryje w sobie jeszcze więcej plusów. Wschodząc na konkretny serwis, który oferuje język angielski przez Skype, mamy możliwość konwersowania z lektorem bądź Native Speakerem.

Dopasowanie rozmów do naszego wolnego czasu i w tym przypadku nie stanowi żadnego problemu. Często mamy możliwość komunikowania się za pomocą Skype’a z różnymi obcokrajowcami. To pozwala nam na osłuchanie się z akcentem, a także treningi naszej wymowy, praktycznie na takim poziomie, jakbyśmy właśnie znajdowali się w Wielkiej Brytanii.

Na pewno warto korzystać z takich pomocy jak programy do nauki języka angielskiego. Bezcenne okaże się także słuchanie piosenek i oglądanie filmów w tym języku. Im częściej i więcej będziemy otaczać się językiem angielskim, tym szybciej jego nauka stanie się dla nas naturalną czynnością w ciągu każdego dnia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s