8 pomysłów na skuteczną naukę angielskiego przez Skype cz. 2

Kursy angielskiego przez InternetJęzyka angielskiego za pomocą Skype możecie się uczyć na dwa różnorodne sposoby. Wszyscy Ci, którzy zdecydują się skorzystać z lekcji u zawodowego lektora, będą zwolnieni z konieczności planowania przebiegu poszczególnych konwersacji. Jeżeli jednak zamierzacie szlifować swój angielski całkowicie bezpłatnie ze znajomymi poznanymi w Internecie, wtedy oprócz stosunkowo wysokiej jakości sprzętu, będziecie jeszcze potrzebowali kilku pomysłów dotyczących planu lekcji. Poniższa lista zawiera kilka sprawdzonych metod na skuteczny angielski online za pomocą darmowej aplikacji Skype.

Odgrywajcie wspólnie scenki w języku obcym

Wiele badań naukowych potwierdziło już, iż najwięcej zapamiętujemy za sprawą rozwiązywania realnych problemów w postaci symulowanych scenek. Postarajcie się więc w trakcie wideorozmów jak najwięcej gestykulować i prawdziwie wczuwać w odgrywane role. Świetnym pomysłem może być chociażby symulacja przebiegu rozprawy sądowej bądź też zadanie przekonywania uczestników/uczestnika wspólnej nauki angielskiego przez Internet do dofinansowania własnej (wymyślonej) akcji charytatywnej. Możecie również zabawić się w angielskojęzyczne kalambury!

Uczcie się angielskich dowcipów

Te potrafią rozśmieszyć nawet największego sztywniaka, a dzięki temu – poprzez oddziaływanie na emocje – bardzo skutecznie wspomagają proces nauczania.

Opowiadajcie sobie o ulubionych filmach i serialach

Angielski przez Skype może przybrać również postać wzajemnej rozmowy o obejrzanych wcześniej filmach, krótkich opowieściach mini-story lub serialach. Oglądajcie ulubione seriale w języku obcym, a następnie naprzemiennie postarajcie się zdać z nich relację partnerowi konwersacji, który pomaga Wam szlifować angielski przez Internet.

Zastosujcie metodę Michela Thomasa

Jest to rewelacyjna metoda nauki słownictwa, która może wspomóc proces nauki angielskiego online. Polega ona na tym, iż jedna osoba opowiada historyjkę we własnym języku, przy jednoczesnym wtrącaniu w jej treść pojedynczych słów z języka obcego. Jeśli zastosujecie taką metodę w trakcie nauki angielskiego przez Skype, będziecie mogli jednocześnie doskonalić umiejętność mówienia oraz rozumienia ze słuchu.

Wymienione powyżej pomysły są oczywiście jedynie propozycjami; ich lista może być tak naprawdę znacznie dłuższa. Ważne jest jednak to, aby nauka angielskiego – tak jak każdego innego języka obcego – sprawiała jak najwięcej przyjemności i była po prostu interesująca. Jeśli materiały na podstawie których będziecie pracować nie będą wystarczająco stymulować Waszej wyobraźni, wtedy efekty z całą pewnością nie okażą się zbyt trwałe ani satysfakcjonujące.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s