8 pomysłów na skuteczną naukę angielskiego przez Skype cz. 1

Indywidualne kursy angielskiego przez InternetKiedy już przygotujecie się odpowiednio pod względem technicznym i motywacyjnym do podejmowania nauki angielskiego przez Skype, przyjdzie Wam jeszcze odnaleźć ciekawe pomysły odnośnie samego przebiegu nauczania. O ile zdecydujecie się na angielski online u profesjonalnego lektora lub native speakera, nie będziecie się wtedy oczywiście musieli martwić o szczegółowy plan zajęć. W sytuacji jednak, gdy umówicie się na bezpłatne videorozmowy przez Skype z obcokrajowcem poznanym w Sieci lub grupą znajomych, wtedy staniecie przed koniecznością zaplanowania wspólnych lekcji. Warto zatem poznać wymienione poniżej pomysły i wybrać chociażby kilka z nich:

Pracujcie metodą Callana

Niezależnie od tego, czy podejmiecie decyzję  o zajęciach indywidualnych czy też grupowych w programie Skype, warto wykorzystać tę niezwykle popularną metodę nauczania. Wraz z osobami biorącymi udział w konwersacjach, pytajcie się wzajemnie o treść poznanych wcześniej materiałów. Pamiętajcie przy tym, że rozmowa ma przebiegać wyłącznie w nauczanym języku!

Urządźcie karaoke

Najłatwiej uczymy się języka angielskiego online poprzez zabawę. Warto zatem wykorzystać możliwości jakie zapewniają zasoby multimedialne Internetu i urządzić sobie wspólne karaoke w obcym języku!

Komentujcie mecze sportowe przez Skype

Jeśli jesteście fanami piłki nożnej lub innego sportu drużynowego, możecie również komentować wspólnie mecze sportowe w ramach nauki angielskiego przez Internet. Wysoka skuteczność nauczania oraz niezapomniana zabawa gwarantowane!

Przeprowadzajcie wywiady

Wcielajcie się w rolę ulubionej gwiazdy telewizyjnej i przeprowadzajcie wywiady w obcym języku. Będzie to wymagało wcześniejszego zapoznania się z obcojęzycznymi materiałami na temat danej osobistości.

Jeżeli więc zamierzacie opanować perfekcyjnie angielski przez Skype, nie ponosząc w zasadzie jakichkolwiek kosztów, możecie zastosować powyżej wymienione pomysły lub też samodzielnie zaplanować lekcje. Niezależnie jednak od tego, jakie metody zastosujecie pamiętajcie o tym, że skuteczna nauka jest możliwa tylko wówczas, gdy jednocześnie będzie ona jak najbardziej przyjemna i stymulująca wszelkie zmysły. Skuteczny i bezpłatny angielski przez Internet jest możliwy, dzięki szerokim możliwościom, jakie zapewnia program Skype.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s