Pierwsza lekcja angielskiego przez Skype? O czym należy pamiętać

Indywidualne kursy angielskiego przez SkypeKursy językowe przez Internet to rewolucyjne rozwiązanie, pozwalające na uczestniczenie w lekcji bez wychodzenia z domu. Metoda niesie ze sobą wiele korzyści, ale również pewne problemy, o których nie należy zapominać. Aby kurs angielskiego Online przebiegał bez zakłóceń, zarówno słuchacz, jak i lektor, muszą pamiętać o kilku, podstawowych zasadach.

Zapewnij sobie spokój i komfortowe warunki

Nauka wymaga skupienia. Jeśli uczeń jest rozproszony, to nawet najlepszy nauczyciel jest w stanie niewiele zdziałać. Aby nauka angielskiego Online była jak najbardziej efektywna, uczeń powinien znajdować się sam w pokoju (chyba, że to lekcja zbiorowa), odizolowany od zewnętrznych czynników, mogących niekorzystnie wpłynąć na poziom skupienia.

Bądź wypoczęty

Niby banał, ale jakże ważny. Zmęczony umysł jest znacznie mniej elastyczny i podatny na przyswajanie wiedzy. Dlatego przed lekcją należy chociaż przez chwilę wypocząć. Zwykła 15 minutowa drzemka, po ciężkim dniu w szkole lub w pracy, powinna w zupełności wystarczyć.

Dobre łącze to podstawa

Skype nie jest szczególnie wymagającym programem, jeśli chodzi o wykorzystanie łącza internetowego. Kursy językowe przez Internet można prowadzić, nawet przy stosunkowo niskiej prędkości łącza. Jednak kiepskie, ciągle rwące się połączenie i zbytnie obciążenie sieci, mogą spowodować, że rozmowa przez Skype będzie utrudniona lub wręcz niemożliwa.

Słuchawki, mikrofon i kamera

Teoretycznie można obejść się bez nich, mając te urządzenia wbudowane w laptopie lub telefonie. Jednak poziom głosu będzie zdecydowanie gorszy i w niektórych przypadkach rozmowa może być niezrozumiała. Już za kilkanaście złotych, w każdym sklepie z akcesoriami komputerowymi można kupić mikrofon, wystarczający do swobodnej komunikacji. Podobnie rzecz się tyczy słuchawek – izolują nas od dźwięków otoczenia, takich jak ruch uliczny lub domowe rozmowy. Również kamera może się przydać. O ile w przypadku nauczyciela prowadzącego kurs językowy przez Skype, jest ona niezbędna, tak uczeń może, chociaż nie musi, z niej korzystać. Nie zmienia to jednak faktu, że kursy językowe Online, prowadzone metodą „twarzą w twarz” dają większe poczucie komfortu oraz wpływają na lepszą efektywność nauki.

Tych kilka wskazówek dotyczy zarówno nauczyciela, jak i ucznia. Stosując się do nich, zyskujecie gwarancję, że lekcja angielskiego przez Skype, będzie nie tylko efektywna, ale również przyjemna.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s