Jak uczyć języka angielskiego przez Skype?

Tłumaczenie: Mirosław Kustra, tytuł oryginału: „How to Tutor English Over Skype”, autor:

Uczenie języka angielskiego jako drugiego języka (ESL) lub też nauczanie innego języka obcego daje satysfakcję z niesienia pomocy w nauce innym osobom i zwykle daje poczucie spełnienia na koniec dnia. Poza możliwością podróżowania i odkrywania nowych kultur nauka języka angielskiego przez Internet daje ci możliwość opracowania elastycznego rozkładu zajęć z dużą ilością swobody. Dzięki nowoczesnej technologii i Internetowi możesz uczyć języka angielskiego siedząc wygodnie w swoim domu za pomocą Skype. Skype jest darmowym programem, który umożliwia wysyłanie wiadomości, rozmowę lub też konferencję video z kimkolwiek, kto posiada konto w Skype. Jeśli masz zamiar uczyć angielskiego przez Skype ważne jest by twoi uczniowie otrzymywali wszystkie materiały przed zajęciami.

O co należy zadbać?

  1. Stwórz listę stron internetowych, których będziesz używał. Twój uczeń będzie potrzebował dostępu do dodatkowych materiałów, które masz w planach użyć przed, podczas i po zajęciach. Nie chcesz przecież marnować czasu na kopiowanie i przesyłanie linków, a następnie tłumaczyć uczniowi gdzie szukać materiałów na stronie internetowej. Prześlij swojemu słuchaczowi dokument z listą wszystkich źródeł, które będziesz używał wraz z zaznaczonymi materiałami na poszczególnych stronach.
  2. Upewnij się, że twój klient posiada te same materiały i książki. Nawet jeśli nie prowadzisz zajęć „face to face” będziesz potrzebował książek na pewnym etapie nauczania. Ćwiczenia i książki pomagają uczniom w nauce trudnych czasów i konstrukcji gramatycznych. Stwórz listę wszystkich książek które będziesz używał i dołącz ją do dokumentu z listą stron internetowych. Jeśli twój uczeń nie będzie w stanie kupić książek zeskanuj mu materiały, które zamierzasz używać każdego tygodnia i prześlij je w formacie PDF dzień wcześniej.
  3. Używaj zestawu słuchawkowego z mikrofonem, tak by twój klient mógł cię słyszeć wyraźnie. Jedną z głównych wad używania Skype jest jakość głosu; hałas w tle zakłócenia i wolne łącze internetowe mogą zniekształcić twój głos, który może być niewyraźny bądź stłumiony. Jeśli uczysz języka angielskiego jako drugiego języka (ESL) ważne jest by twoi uczniowie słyszeli cię wyraźnie, ze względu na rozumienie i wymowę. Powinieneś również nakłonić swoich słuchaczy do używania słuchawek podczas lekcji via Skype, by mogli uzyskać lepszą jakość dźwięku.
  4. Zawsze miej pod ręką odpowiedzi na pytania i ćwiczenia swoich uczniów w skrzynce wiadomości Skype. Kiedy zechcesz sprawdzić postępy poczynione np. w pisaniu skrzynka wiadomości w Skype może okazać się bardzo przydatna.

przetłumaczył Mirosław Kustra

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s