Aplikacje, które pomagają w nauce języka angielskiego przez Skype.

Uwielbiam nowe technologie, gadżety, aplikacje, telefony komórkowe. Wszystkie koncepcje i nowinki, które ułatwiają nam dostęp do nowej wiedzy. W dzisiejszym artykule będziemy mówić o komputerowych aplikacjach, które zwiększą naszą produktywność w nauce języka angielskiego przez Skype. Ich przeznaczenie do wykorzystania w przypadku kursów języka angielskiego wynika po prostu z języka, w którym możemy te aplikacje obsługiwać.

IDroo – to tablica w wersji Online, po której zarówno lektor jak i uczeń mogą pisać i rysować różne rzeczy w czasie rzeczywistym. Wyobraźmy sobie kartkę papieru leżącą na stole lub tablicę wiszącą na ścianie i przenieśmy ten obraz na monitor komputera. Bardzo przydatna aplikacja, szczególnie dla wzrokowców.

ClownFish – to aplikacja, która tłumaczy tekst chatu na język angielski z większości języków obcych używanych na świecie. Dlaczego jest użyteczna? Przyjmijmy, że rozmawiasz (via Skype) po angielsku z nowo poznanym Francuzem i przychodzi moment gdy nie możesz znaleźć odpowiedniego słowa lub masz problem ze złożeniem zdania w sensowną całość. Wpisujesz te treści w swoim języku a ClownFish tłumaczy je na język angielski.

InstantMeeting – współpracuje z kalendarzem Outlooka i przypomina nam o nadchodzącej lekcji przez Skype. Klikając na wydarzenie w terminarzu Outlooka aplikacja przenosi nas bezpośrednio do programu.

Descripto – to nic innego jak wirtualne sticky notes, zakładka programu Skype, która pozwala nam robić notatki podczas naszych zajęć przez Internet. Dzięki tej aplikacji wszystkie materiały do nauki, łącznie z naszymi notatkami mają szansę pozostać w wersji cyfrowej.

VodBurner Video Call Recorder – płatna aplikacja, która pozwala nagrywać nasze zajęcia z lektorem. Program zapisuje zarówno konwersacje w wersji audio jak i obraz video. To doskonały sposób na powtórki. Nagraną lekcję angielskiego można w dowolnym momencie odtworzyć. W przypadku pomysłów na udostępnienie nagrania Online proponuję zapytać Waszego lektora o zgodę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s