Co Skype może zaoferować edukacji językowej?

Wzrasta zainteresowanie nauczaniem języków obcych przez Skype. Wielu lektorów, którzy jeszcze kilka lat temu nie wyobrażało sobie używania tego narzędzia, dzisiaj z powodzeniem realizuje swoje lingwistyczne projekty na odległość. Oto kilka użyteczności oraz możliwości jakie daje używanie Skype do nauki języków obcych:

  • Skype to bardzo proste i tanie narzędzie służące do komunikacji między ludźmi na całym świecie. Otwiera drogę do zajęć i ćwiczeń, które mogą wzmocnić zaangażowanie słuchaczy oraz wzbudzić ich zainteresowanie nauką języków obcych.
  • interakcja z ludźmi o zróżnicowanym pochodzeniu (kulturowym i etnicznym) wspiera u słuchaczy proces lepszego rozumienia różnic kulturowych, historii oraz norm społecznych panujących na świecie.
  • Skype daje możliwość rozmowy z native speakerami języka, który jest w obrębie naszego zainteresowania. Przy odrobinie szczęścia i determinacji możemy również znaleźć obcojęzycznych rozmówców, którzy zechcą z nami rozmawiać zupełnie za darmo. Wszystko zależy od naszej kreatywności.
  • nauka języka obcego, gdy wychodzi poza ściany klasy lekcyjnej czy szkoły, jest zawsze bardziej autentyczna, inspirująca, angażująca.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s